Your Cart

Tel: +370 618 39038

Nemokamas siuntimas į paštomatus nuo 50EUR

Norite tapti vyturėliu? Idėjos produktyviam rytui

Ankstyvi paukščiai paveldės žemę. Bent jau taip teigia 2009-ųjų Leipcigo universiteto tyrimo rezultatai. Mokslininkai priėjo išvadą, kad „ryto žmonės aktyvesni už vakaro žmones.“  Esate pripratę ilgai miegoti, o “įsivažiuoti” į dienos darbus prireikia daug laiko ir pastangų? Savo vidinį laikrodį pakoreguoti galite pasitelkę truputį kantrybės ir laikydamiesi nuoseklios strategijos. Ryto ritualas yra asmeninis dalykas, laikas skirtas sau, todėl konkrečios veiklos priklauso nuo žmogaus pasirinkimo. Vis tik galima atrasti atsikartojančias praktikas, kaip meditacija ir savo minčių užrašymas. Atminkite – svarbu neskubėti ir pasitelkti tvirtą valią.

Pirmiausia suformuluokite tikslą – atsakykite sau į klausimą, kodėl norite tapti ryto žmogumi? Ar tai padės jums optimaliau išnaudoti savo laiką darbe? Pagerins asmeninį gyvenimą? Atvers naujų galimybių? Sutaupys laiko? Raskite tris svarias priežastis, kodėl verta keisti savo paros ritmą, ir užsirašykite jas – raštu suformuluotos mintys atrodo svaresnės ir įtikinamesnės.

 1. Keiskite įpročius po truputį. Kas vakarą eikite miegoti penkiomis ar dešimčia minučių anksčiau, ir tiek pat minučių anksčiau kelkitės kitą rytą. Nesigriebkite kraštutinumų ir nesiryžkite vieną rytą nusistatyti žadintuvo šeštai valandai, jei iki šiol nubusdavote, tarkime, devintą – toks radikalus pokytis bus pernelyg skausmingas. Tačiau ir nesukčiaukite – jei pradedate nuo vos penkių minučių pokyčio, nevalia teisintis, kad tai – per sunku!
 2. Tegu žadintuvas taps draugu, ne priešu. Pamirškite, kad jis turi funkciją Snausti. Sąžiningai laikykitės sau duoto pažado nubusti anksčiau, o kad tai padaryti taptų lengviau, nustatykite mėgiamą malonią melodiją, kuri rytais jus švelniai pažadins. Jokių agresyvių, iš miego pašokti priverčiančių garsų – tegu nubusti būna malonu. Ir dar – laikykite žadintuvą toliau nuo lovos. Jei vis dėlto panorėsite jį išjungti, turėsite atsistoti ir paėjėti, o tai – jau tikra ryto pradžia.
 3. Pradėkite rytą produktyviai – nuo lengvos mankštos, nuotaikingos radijo laidos, mėgiamos dainos. Tik nesiimkite iškart tikrinti elektroninio pašto ar naršyti interneto – šie dalykai gali palaukti, be to, tai daryti galima ir likus lovoje, o jūsų tikslas yra kuo greičiau iš jos išlipti.
 4. Iš vakaro suplanuokite, ką skanaus valgysite pusryčiams. Jei žinosite, kad palepinsite save gardžiais pusryčiais, tikrai norėsis keltis. Galite iš anksto paruošti visas sudedamąsias dalis – supjaustyti vaisius, pamerkti dribsnius, ant stalo išdėlioti indus – kad nubudus tereikėtų pabaigti gaminti ir galėtumėte mėgautis gardžiu ir sveiku valgiu. Šis patarimas pravartus ir tiems, kurie siekia patobulinti savo mitybą. Dienos pradžioje, vietoje kavos puodelio, galite prisotinti save vitaminais. Susiplakite vaisių kokteilį, jei žinote, kad ryte neturėsite tam laiko, šį darbą galite pasidaryti iš vakaro ir susipilti jį į gertuvę, kurį išlaikys Jūsų kokteilį nepakitusio skonio.
 5. Skirkite valandėlę sau – rytas neturi būti kupinas skubos. Lėtai gurkšnokite kvapnią kavą ar vaisių kokteilį, pasiklausykite mėgiamos dainos, perskaitykite įdomios knygos skyrių ar gerą straipsnį žurnale, padarykite bent keletą lengvų tempimo pratimų – tegu diena prasideda pozityviai. Ypatingai naudinga ryte išlieti savo mintis užrašuose, išsikelti dienos tikslą. Tai padeda atsipalaiduoti ir susikoncentruoti į procesą, ne rezultatą.
 6. Rytui ruoškitės vakare – pagalvokite, ką norėtumėte nuveikti kitą dieną, kas malonaus jūsų laukia, ko labiausiai nekantraujate imtis. Motyvuoti gali visai paprasti dalykai – gal pirmą kartą apsivilksite naują drabužį, pabandysite naują maršrutą į darbą, paskambinsite seniai matytam bičiuliui, o gal sinoptikai žada labai gerą orą ? Jei gulsite miegoti su maloniomis mintimis apie laukiančią dieną, ryte nubusti bus lengviau.

.

Nepamirškite svarbios  taisyklės – nepersistengti, po vieną naują įprotį, vienu metu. Ir pradėti eiti mažais žingsneliais, taip išvengiant streso (ko mažiausiai reikia ryte) ir laimint mažas pergales, kurios motyvuoja stengtis toliau.

Nuo ko pradėti? Pradėk nuo stiklinės šilto vandens su citrina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Nemokamas siuntimas

Užsakymams nuo 50EUR

Nemokamas grąžinimas

Netiko prekė? Gražinkite per 2 savaites.

Kokybės garantija

Specialus kokybės patikrinimo procesas

Saugus atsiskaitymas

Galite atsiskaityti visais atsiksaitymo būdais

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
Click outside to hide the comparison bar
Compare